info@aktuelegitim.com.tr +90 216 372 30 15
Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi Kozyatağı / İstanbul
Aktüel Eğitim

Sertifikalı Temel İlk yardım Eğitimi

Anasayfa > Hizmetlerimiz > Sertifikalı Temel İlk yardım Eğitimi

İlk yardım, Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin veya ilk yardım eğitimi almış herkesin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

İLKYARDIMCI KİMDİR?
İlkyardım tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta veya yaralıya tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle ilaçsız uygulamaları yapan ilkyardım eğitimi alarak ilkyardımcı belgesi almış kişidir.

YÖNETMELİĞE GÖRE İLKYARDIMCI SAYILARI;
a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,
b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, bulundurması zorunludur

AMAÇ: Katılımcıların, işyerinde ve günlük yaşamda karşılaşabilecekleri ani hastalanma ya da yaralanma durumlarına müdahale etme ve gerektiğinde temel yaşam desteği sağlayabilme bilgi ve becerilerini kazanmasıdır. Temel İlkyardım Eğitimleri 2 gün toplam 16 saattir. ilk yardım eğitimlerimiz en az 7 kişi en çok 21 kişilik gruplar halinde verilmektedir. Her 7 katılımcı için 1 eğitmen desteği verilmekte ve yeterli kit, malzeme, manken, simülasyon egzersizleri kullanılarak, eş zamanlı küçük grup uygulamaları sırasında, her katılımcıya yeterince deneme fırsatı verilerek bilgi ve beceriler kazandırılmakta, Eğitimler uygun mekan ve koşullar sağlandığı takdirde talep edilen yerlerde verilebilir.

SINAV VE SERTİFİKA
2 gün 16 saat eğitim alan katılımcılar İl sağlık müdürlüğünün belirlemiş olduğu ilçe sağlık müdürlüklerinde Aktüel eğitim Hizmetleri sınav gözetmen ekibi ve sağlık müdürlüğü sınav komisyonun refakatin de yazılı ve uygulamalı sınava tabi utulmaktadırlar. Sertifikaların geçerlilik süresi 3 yıldır.