info@aktuelegitim.com.tr +90 216 372 30 15
Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi Kozyatağı / İstanbul
Aktüel Eğitim

Acil Durum Ekipleri ve Yangın Eğitimi

Anasayfa > Hizmetlerimiz > Acil Durum Ekipleri ve Yangın Eğitimi

Acil durumlarla mücadele için işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeler, yapılan işin niteliği, çalışan sayısı ile işyerinde bulunan diğer kişileri dikkate alarak önleme, koruma, tahliye, yangın ile mücadele, ilkyardım ve benzeri konularda uygun donanıma sahip ve bu konularda eğitimli yeterli sayıda çalışanın olmasını sağlamaktır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 18 Haziran 2013 tarih ve 28681 sayılı resmi gazetede yayınlanan “İş Yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmeliğin ” 5. Maddesinin d bendi gereği, Ayrıca 19.12.2007 tarih ve 26735 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelik” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerinin oluşturularak bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılacağını zorunlu kılmaktadır. Bu çerçeve de eğitim merkezimiz her türlü Yangın Güvenliğinin gerektirdiği diğer olağan dışı durumlara hazırlıklı olma maksadıyla yangın eğitim faaliyetleri düzenlemektedir.

EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI
- Acil Durum Ekipleri Eğitimi
- Yangına Müdahale Eğitimi
- Arama Kurtarma Eğitimi
- Tahliye Tatbikatı

Yangın Eğitimine Yöneticiler ve Tüm Çalışanlar katılması gerekmektedir.

Yangın eğitimleri her işyerinin, binanın şartlarına , konumuna ve faaliyet alanlarına uygun alanların da uzman itfaiye kökenli eğitmenler vasıtası ile planlanmaktadır. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara Aktüel eğitim hizmetlerinin Katılım sertifikası düzenlenmektedir.